Lahden alueen partiolaiset valitsi kokouksessaan uusia vastuuhenkilöitä

Lahden alueen partiolaiset ry:n järjestäytyvä kokous pidettiin sunnuntaina 19.1.2020 poikkeuksellisesti Lahden Sinisten kololla. Kokous valitsi yhdistyksen varapuheenjohtajaksi Salla Rantalan.

Lisäksi kokouksessa vahvistettiin vastuualueryhmät koulutukseen ja viestintään. Viestinnästä Lahden alueen partiolaisissa vastaa jatkossa Kaj Tammela Nastapartio ry:stä ja ohjelman- ja koulutuksen vastuuhenkilöinä aloittavat tai jatkavat Joni Markkanen Harjunalustan Siniveljet ry:stä, Anna Virta Lähdesiskot ry:stä sekä Otto Hertsi Hollolan Hirvenhiihtäjät ry:stä.

Ohjelma- ja koulutustiimissä avustaa myös yhdistyksen varapuheenjohtaja Salla Rantala.

Lisätietoja hallituksen pesteistä ja vastuualueista saat tarvittaessa yhdistyksen puheenjohtaja Lasse Lehtiseltä, jonka yhteystiedot löydät Yhteystieto-sivulta, kuin myös muiden hallitusjäsenten yhteystiedot.